Jak się zmotywować do rywalizacji z nadwagą

Nadmierne kilogramy powodują, że nasz humor ulega pogorszeniu. Ogarnia nas dół, otępienie i zniechęcenie do wszystkich aktywności życiowych. Odmawiamy spotkań w gronie przyjaciół. 

Ogarnia nas strach przed tym co powiedzą o nas obcy. Należy zatem coś z tym zrobić. Nadrzędnym działaniem kierującym do osiągnięcia sukcesu w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy uzasadnień działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Pobudka zewnętrzna to na przykład upatrzona spódnica, nowe buty, wycieczka w ulubione miejsce. Przesłanka wewnętrzna to nasze lepsze zdrowie, komplement znajomych czy adoracja w oczach obcych ludzi . W jaki sposób zatem zmotywować się do walki z otyłością?

https://zyczenia.eu/christmas/de/

1. Zawsze przypominaj sobie, że każdy uzasadnia swoje działanie inaczej. Intencje Twojej przyjaciółki nie są Twoim celem. Pomyśl co powoduje u Ciebie tak wielką chęć zrzucenia nadwagi?

2. Pozwól sobie na drobne potknięcia. Wszyscy je mają. Droga do zdobycia marzenia nigdy nie jest prosta. 

3. Wyobrażaj sobie Twoje życie gdy zdobędziesz sukces. To pozwoli Tobie przeżyć w decyzji.

4. Doceniaj siebie i premiuj nawet za nieduże osiągnięcia. Tylko nie słodyczami. Pozwól sobie na bilet do opery, wizyta w SPA, spinkę .

5. Znajdź osobę, z którym będziesz ścigać się. Waszym celem będzie, kto pierwszy zrzuci dziesięć kilogramów. Ściganie się zazwyczaj pomaga przetrwać trudne chwile i osiągnąć cel.

Pamiętaj, że nawet jeśli po raz pierwszy poddasz się, zawsze możesz podjąć swoją drogę jeszcze raz.