Jak udekorować przestrzeń nad pokojem

Urządzenie własnego mieszkania oznacza ogromne wyzwanie. Zanim zaczniemy planowanie prawdopodobnie nie wiemy, jak dużo czeka na nas problemów do rozwiązania. Przestrzeń w swoich czterech ścianach wymaga mądrego rozwiązania. Nie ominie cię przeglądanie portali o tematyce wnętrzarskiej oraz oglądanie najnowszych czasopism.
Najczęściej koncentrujemy się w pierwszej kolejności na podstawowych pomieszczeniach. Z czasem jednak przychodzi pora także na mniej istotne składniki wystroju mieszkania. Przykładem jest przestrzeń umieszczona nad schodami.

Warto odpowiednio o nią zadbać, bo większość z lokatorów będzie mijać ją co najmniej kilka razy każdego dnia.
Fajnym pomysłem na zaaranżowanie tej z pozoru niepotrzebnej przestrzeni jest stworzenie swojego rodzaju kącika wspomnień. Aby zrealizować ten pomysł, niezbędne są familijne zdjęcia. Dobrze wydrukować je w różnorodnych wymiarach i oprawić w ramki o ujednoliconej kolorystyce. Każde wejście po schodach będzie przywodzić na myśl miłe wspomnienia.W wielu domach brakuje odpowiedniego miejsca, żeby rozwieszać rodzinne zdjęcia.

Dobrym rozwiązaniem na zagospodarowanie przestrzeni na klatce schodowej jest wybranie odpowiedniej fototapety. Ciekawie będą wyglądać te fototapety, na których będzie widać głębia. Przestrzeń klatki schodowej optycznie zwiększy się. Oryginalny efekt można uzyskać, wybierając fototapetę ze… schodami. Otrzymasz iluzję, jakby z domowych schodów można było przedostać się na grecką dróżkę czy malowniczą leśną ścieżkę.
Jeżeli wybierasz mniej ekstrawaganckie rozwiązania, weź pod uwagę użyteczne lampy na ścianie nad schodami. Mogą interesująco wyglądać, a w tym samym czasie dbać o bezpieczeństwo mieszkańców.

special birthday wishes