Jak urządzić przyjęcie urodzinowe dla kilkulatka?

Urodziny to istotne wydarzenie dla każdego malca. Właśnie dlatego rodzice są zobowiązani dołożyć wszelkich starań, aby był to moment niezwykły, który na długi czas zapadnie w pamięć ich pociechy. Świetnym rozwiązaniem jest organizacja przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. Jak zatem należy przygotować zabawę urodzinową dla dziecka?

Wybór motywu przewodniego

Nie każda zabawa musi mieć temat przewodni, lecz jeśli dziecko jest wielbiciel konkretnej kreskówki czy filmu warto zdecydować się na taki krok i poprosić gości, aby na zabawie pojawili się w tematycznych przebraniach. W przypadku organizowania zabawy tematycznej  nie trzeba poprzestać tylko na strojach, ale zdecydować się również na muzykę dopasowaną do konkretnego motywu. Również gry muszą nawiązywać do wybranej tematyki (familiada z pytaniami na określony temat, czy kalambury z wcześniej przygotowanymi hasłami).

geburtstagswünsche für frauen

Dekoracje i poczęstunek

Ważną częścią każdej imprezy urodzinowej jest stosowne udekorowanie pokoju, w którym przyjęcie będzie organizowana. Powinny się tam znaleźć balony, konfetti, dobrym rozwiązaniem może być również zapewnienie uczestnikom przyjęcia kolorowych czapeczek. Poczęstunek nie może być ograniczony tylko do tortu, warto zapewnić małym gościom kanapki (choćby niewielkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko doskonale smakują, ale także wyglądają bardzo ładnie). Dobrze postawić także na słodsze przekąski – doskonale sprawdzą się nie tylko czekoladki czy ciastka, lecz również owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Należy pamiętać o napojach – warto przygotować przede wszystkim soki owocowe, w przypadku gdy podczas przyjęcia organizowane będą liczne zabawy ruchowe warto przygotować także wodę mineralną. Nie można zapomnieć o uwielbianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Część rodziców stawia na samodzielne przygotowanie całej imprezy. Wbrew opinii niektórych dobrze zaangażować pociechę w przygotowania, poczuje się wtedy ważne. Nie znaczy to naturalnie, że dziecko ma być zaangażowane w każdy element przygotowań, lecz może zająć się choćby przygotowaniem zaproszeń na przyjęcie.